Menej, či viac výrazné vlny bývajú krásnou ozdobou hlavy. Žiaľ, nie vždy tomu tak je. Môžu byť aj chemlónovou oštarou. Je dobré vedieť, že každá dáma, ktorá má to šťastie a jej vlasy sa vlnia, ich môže mať nádherné. Vyžaduje si to dodržiavanie základných zásad starostlivosti o kučeravé vlasy, o ktorých ste možno do teraz nevedeli. Ako to teda s tými kučerami je?

Máte kučeravé vlasy? Potom musíte vyskúšať tieto tipy pre ich zdravú vizáž.
Zdroj: Shutterstock.com

Nemajú rady časté umývanie

Ak ste medvedík čistotný a svoje vlasy drhnete každučký deň, robíte veľkú chybu. Odborníci odporúčajú kučeravé a vlnité vlasy šampónovať v čo najmenšej možnej miere. Aby tento typ vlasov zostal zdravý a nepoškodený, potrebuje svoje prirodzené oleje. Prílišným šampónovaním sa tieto oleje zmývajú, čo vedie k ich vysúšaniu a v konečnom dôsledku k ich poškodeniu a lámavosti. Umývajte preto vlasy šampónom iba raz, maximálne dva krát do týždňa.

Potrebujú kondicionér

Áno, je nám jasné, že vás veľa krát tlačí čas. Ale tých pár minútiek venovaných naneseniu a pôsobeniu vlasového kondicionéru sa fakt oplatí. Kučeravé aj vlnité vlasy majú sklony k vysúšaniu a preto ich treba neustále udržiavať hydratované. Veľmi užitočné je zaobstarať si kondicionér určený špeciálne na kučery a vlny, lebo obsahuje zvýšenú dávku potrebnej výživy, hydratácie a ochrany. Poobzerajte sa po ingredienciách, ako sú kokosový olej, bambucké maslo, avokádový olej, aloe vera.